PODZIEL SIĘ

Kolejna część symulatora rolnika kryjąca się w sumie pod dość już powszechną nazwą, gra Symulator Farmy 2018 która jak co roku zawitała do nas na konsole i PC. Producent gry wydał dość sporo nowości które urozmaicą nam rozgrywkę i z pewnością przypadną nam do gustu. Polacy pokochali symulator rolnika. Jeśli jednak myślicie, że tylko jedna gra pozwala zarządzać wirtualną farmą, to jesteście w błędzie. Tego typu produkcji jest coraz więcej, a że chodzi w nich mniej więcej o to samo, bardzo łatwo o pomyłkę. Wbrew pozorom nie każdy symulator farmy to ta sama gra, mimo podobnej tematyki i okładki. Farming Simulator 18 w wersji na PS4 ma średnią ocen 61/100. Na Steam większość ocenia grę bardzo pozytywnie. Fani chwalą zmiany – towary można przewozić pociągami, co jest kolejną nowością po tym, jak dało się zostać drwalem. Symulator Farmy 18 jest więc najbardziej rozbudowaną symulacją, która skupia się nie tylko na uprawie i hodowli. Rzecz jasna tego typu opcji również jest bardzo wiele, tym bardziej że twórcy pozwalają zająć się hodowlą świń czy uprawą słoneczników. Symulator Farmy 2018 daje najwięcej możliwości, a dodatkowo rozgrywkę można urozmaicić modyfikacjami stworzonymi przez samych graczy. Mody pojawią się i na konsolach. Zdecyduj się na jakim poziomie trudności myślisz rozpocząć zabawę. Do priorytetu są trzy: łatwy, nieskomplikowany oraz trudny. My sugerujemy o ile miałeś do czynienia z poprzednimi grami z serii normalny. Jeśliby nie to zdecyduj się na łatwy. Podgląd pojazdu – w tym menu widoczne są wszystkie posiadane przez naszą firmę maszyny, czas ich robocie od zakupu oraz liczba utrzymania. Co bardzo ważne, każda z maszyn jak jeden mąż ze wzrostem eksploatacji, dostaje większe koszty obsługi. Czyli, iż trzeba kalkulować, kiedy danej maszyny nie opłaca się nową już używać i warto kupić, wydajniejszą. W akcie rozpaczy uruchomiłem Farming Simulator 2018 na konsoli PlayStation czterech.

To był mój naczelny kontakt z tym typem. Z tą serią. Spośród tego typu grą. Jakież ergo było moje zaskoczenie, kiedy zdałem sobie sprawę, iż – hej, to faktycznie nie jest takie napastnicze! Wręcz przeciwnie, rozgrywka jest obco ciągająca i kojąca, natomiast powtarzanie tych samych operacje daje dziwną satysfakcję, cokolwiek jak w Minecrafcie. Porzucając grę, nie do końca wiedziałem, czego się spodziewać. Bez wątpienia jednak nie oczekiwałem produkowaniu z perspektywy pierwszej osoby, w jakiej mogę się swobodnie trącać oraz przemieszczać. Niczym w GTA, wioska stoi przede mną otworem, a ego mogę udać się wszędzie w tamtym miejscu, gdzie poniosą nogi mnie. Próbując grać w Farming Simulator 18, platforma obywatelska kilkudziesięciu minutach uderzyła mnie… zimna pustka wirtualnego otoczenia. Nie licząc swojskiego awatara w czerwonej koszuli i ogrodniczkach, nigdzie nie ma pałającej duszy. Żadnego farmera aż do rozmowy, żadnej farmerki aż do ożenku, żadnego weterynarza azaliż zawistnego sąsiada zza płotu. Gdzie okiem sięgnąć jeżeli w ogóle świnie i krowy. Professional Farmer 2018 jest przyszłą z dorocznych odsłon nader popularnego cyklu symulatorów rolniczych, rozwijanych od 2013 roku kalendarzowego przez niemiecki koncern UIG Entertainment. Korzenie cyklu dosięgają jednak kilka lat poprzednio, do przez studio ActaLogic i firmę Koch Media cyklu Agrar Simulator tworzonego, którego Professional Farmer jest nieformalną kontynuacją. Przeciw do edycji z latek poprzednich, za których powstanie odpowiadało polskie studio PlayWay, opracowanie kolejnej odsłony kolekcji powierzono ekipie VIS Games, będącej częścią koncernu UIG i mającej długoletnie doświadczenie w gatunku symulatorów. W tzw. międzyczasie, rodzimy wspólnik zaproponował zaś graczom całkiem nową markę Farm Expert. Część ekonomiczna sprowadza się zaś do ustawicznego rozwoju gospodarstwa w taki sposób naszego, aby było ono rentowne i przynosiło odpowiednie profity, pozwalające z kolei na dalszą rozbudowę infrastruktury, zatrudnianie niezbędnych pracowników oraz zakup coraz wydajniejszych maszyn. Oczywiście, w grze nie wszystko zawsze musi toczyć się po naszej myśli, a głównymi przeszkodami, na jakie natkniemy się podczas zabawy mogą być np. niekorzystne warunki atmosferyczne lub różnego rodzaju zdarzenia losowe. Więcej ciekawych informacji znajdziemy na Wikipedii Symulator Farmy oraz na oficjalnej stronie Farming Simulator na którą warto wejść i poczytać o nowościach i dodatkach do gry.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkiny CS GO
Następny artykułElex do pobrania
Witaj! Dzięki za przeczytanie mojego wpisu. Jestem jednym z autorów a pisząc dokłądniej, jestem graczem takim jak Ty. Publikuję ciekawe materiały o tematyce gier komputerowych, ale również i staram się pisać o ciekawych dodatkach do gier czy... o cheatach do pobrania, które urozmaicają rozgrywkę amatorom, ale i też profesjonalnym graczom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here